فوتبال ایران و عربستان در زیر سایه سیاست و بازیهای سیاسی

سئو و بهینه سازی سایت با پروژه Sitemap Directory
سئو و بهینه سازی سایت با پروژه Sitemap Directory
دی ۲۰, ۱۳۹۴
بازیگر زن سینمای ایران به شبکه GEM TV پیوست. رابعه اسکویی بازیگر زن سینمایی ایران به شبکه ماهواره ای جم تی وی پیوست.
بازیگر زن سینمای ایران به شبکه GEM TV پیوست
دی ۲۰, ۱۳۹۴

فوتبال ایران و عربستان در زیر سایه سیاست و بازیهای سیاسی تاریک شده است.

پس از کشتن شیخ نمر در عربستان، برخی از به اصطلاح خودسرها به سفارت عربستان در تهران و مشهد حمله کرده و آنرا به آتش کشیدند که باعث خشم عربستان شد و البته دولت ایران بصورت رسمی بابت انجام این کار معذرت خواهی کرد، اما این تنش ریشه در اختلافات قبلی دارد و خاطرات قبلی روابط ایران و عربستان را دچار تنش می کند و در این راستا عربستان دست کمک به سوی شورای همکاری خلیج فارس و شورای امنیت سازمان ملل دراز کرد که در یک واکنش طبیعی آنها این اقدام را محکوم نمودند. اما ایران باور دارد هدف عربستان زیر سایه بردن مرگ شیخ نمر و یا استفاده سیاسی در جهت منزوی نمودن ایران و تمدید دوباره تحریم های سازمان ملل علیه ایران می باشد و کاهش قیمت نفت نیز از سوی این کشور به عنوان یک سیاست برای کاهش درآمدهای نفتی ایران دنبال می شود.

فوتبال ایران و عربستان در زیر سایه سیاست

در هر صورت با اینکه عربستان روابط خود را با تهران قطع نمود و تهران هم ورود تمامی کالاهای تولیدشده یا صادرشده از مقصد عربستان را به تمامی نقاط ایران حتی مناطق ازاد ممنوع کرد به نظر می رسد روابط این کشور ناممکن می باشد.

فوتبال یکی از این دروازه های ارتباط می باشد و باشگاه های ایرانی و عربستانی باید در قالب لیگ قهرمانان آسیا با هم بازی کنند.

عربستان اعلام کرد که به دلیل وجود ناامنی تهران به ایران نمی اییم و آنها هم به عربستان نیایند و درخواست برگزاری مسابقات فوتبال در کشور سوم مطرح شد که عربستان کشور قطر را به عنوان میزبان پیشنهاد داد و ایران کشور لبنان را که هر دو کشور پیشنهادهای طرف مقابل را رد کردند و در نهاتی گفته می شود کنفدراسیون فوتبال اسیا عمان را به عنوان میزبان انتخاب کرده که در صورت مخالفت هر یک از طرفین سنگاپور پیشنهاد می شود.

اینها اخباری درباره آینده بازی های باشگاهی بین تیم های فوتبال ایرانی و عربستانی بودف اما سوی دیگر کفاشیان در تازه ترین خبر اعلام نمود که تا این لحظه هیچ نامه یا فکسی از  AFC دریافت نکرده ایم و این بازیها به روال قبلی خود یعنی در ایران و عربستان برگزار خواهد شد.

فوتبال ایران و عربستان فوتبال ایران و عربستان فوتبال ایران و عربستان در زیر سایه سیاست و بازیهای سیاسی

فوتبال ایران و عربستان

کفاشیان می گوید ارتباط خوبی با فدراسیون فو‌تبا‌ل عربستان دارد اما درخواست های عربستان این رابطه خوب را نشان نمی دهد. و همچنین خود کفاشیان از دولت عربستان بدلیل دخالت در فوتبال انتقاد کرد.

فوتبال ایران و عربستان بر خلاف مشکلات سیاسی موجود دو کشور تاکنون مشکل حاد و بزرگی نداشته است و امیدواریم این بار نیز مشکلات سیاسی موجود باعث دخالت در امور ورزشی دوکشور نشود.

 

در هر صورت با توجه به سابقه اخبار در ایران که اول تکذیب می شود و بعد تایید باید منتظر بود و حقیقت را دید و چنانچه میزبانی از هر دو طرف گرفته شده و در یک کشور سوم برگزار شود این بیشتر به زیان ایران می باشد. زیرا تماشاگران بسیار زیاد یکی از وزنه های قدرت و برد هر تیمی می باشد.

 

وب سایت باحال ترین

www.Bahaltarin.com

www.Bahaltarin.com
www.Bahaltarin.com
تازه ترین و بهترین سرگرمی ها در وب سایت www.Bahaltarin.com تازه های دکوراسیون، آرایش و زیبایی، لاغری در وب سایت باحال ترین

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.