خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

عکس الکساندر لوبانوف دروازه بان پرسپولیس و همسرش که به تازه گی به تیم پرسپولیس پیوسته است را برای امروز شما در سایت باحال ترین انتخاب کرده ایم.
عکس الکساندر لوبانوف دروازه بان پرسپولیس و همسرش
بهمن ۵, ۱۳۹۴
مراسم عروسی شاید یکی از بهترین دوران زندگی هر انسانی می باشد. البته مراسم عروسی در هر دوره متفاوت می شود. برای مثال عکس عروس و داماد در دوران قاجار را که مشاهده می کنیم می بینیم تفاوت های زیاید با مراسم عروسی این روزها در تهران دارد.
عکس عروس و داماد در دوران قاجار
بهمن ۱۴, ۱۳۹۴
خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

تغذیه زنان باردار و کیفیت و نوع تغذیه یکی از موارد مهم در پزشکی و تغذیه می باشد. زیرا یک تغذیه مناسب برای مادر و همچنین رشد کودک در شکم مادر که ساختار اصلی بدن وی شکل می گیرد اهمیت زیادی دارد. خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین یکی از تازه ترین تحقیقات دانشمندان علوم تغذیه برای بهبود کیفیت سلامت مادر و فرزند انجام شده است.

پیش از این در نوشته ای با عنوان افزایش خطر ابتلا به دیابت برای زنان باردار با مصرف سیب زمینی  گفته شد که زنان در دوران بارداری از مصرف هر نوع سیب زمینی سرخ کرده و فراورده های ان خودرداری نمایند. اما در این نوشتار در پژوهش جدید درباره اینکه خوردن شکلات تاثیر مثبت بر روی زنان باردار و جنین دارد صحبت می کنیم.

در این تحقیق که توسط موسسه مادر – جنین SMFM  انجام شد تاثیر مثبت خوردن شکلات برای زنان باردار و جنین آنها به اثبات رسید.

خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین خوردن شکلات خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

خوردن شکلات و تاثیر مثبت آن روی زنان باردار و جنین

در این پژوهش هدف تاثیر فلاوانول بالای موجود در شکلات بر روی زنان باردارد بود. به همین خاطر تعداد ۱۲۹ زن باردادر که در هفته ۱۱ تا ۱۷ بارداری بودند بصورت تصادفی انتخاب شدند. زنان باردارد به دو دسته تقسیم شده و به هر دو گروه شکلات داده شد. اما در گروه اول شکلات با فلاوانول بالا و گروه دیگر شکلات حاوس فلاوانول کم داده شد تا بخورند. نتیجه حاصله این بود که میزان کم یا زیاد فلاوانول موجود در شکلات تاثیری بر روی مادر و کودک مانند فشار خون، وزن جنین در شکم مادر و وزن کودک در هنگام تولد ندارد.

در این پژوهش هر روز مقدار ۳۰ گرم شکلات به مدت ۱۲ هفته به هر دو گروه زنان باردار داده شد تا تاثیرات آن بر روی زنان باردار مورد بررسی قرار گیرد که نتیجه همانطور که گفته شد حاکی از عدم تاثیر مثبت یا منفی فلاوانول بالا یا کم بر روی هر دو گروه داشت اما تاثیر مثبت خوردن شکلات چه با فلاوانول پایین یا بالا به اثبات رسید و مشخص شد که خوردن شکلات در دوران بارداری تاثیر مثبتی روی جفت و جنین دارد. به همین خاطر دانشمندان زنان باردار را به خوردن شکلات در دوران بارداری تشویق می کنند.

 

وب سایت سرگرمی باحالترین دات کام

www.Bahaltarin.com

www.Bahaltarin.com
www.Bahaltarin.com
تازه ترین و بهترین سرگرمی ها در وب سایت www.Bahaltarin.com تازه های دکوراسیون، آرایش و زیبایی، لاغری در وب سایت باحال ترین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *